2 komedit mat miraFilmi Bruce Almighty edhe Evan Almighty jon defenitivisht 2 komedit mat mira qe egzistojn.
nBruce Almighty bohet fjal per Brusin (Jim Carrey) i cili ankohet shum te Zoti qe spo i ndihmon, kur ni dit Zoti i paraqitet edhe ja jep kejt fuqit e veta per ni koh...
A te Evan Almighty ky Evani zgjidhet Kongresmen edhe don me ndryshu boten, i paraqitet Zoti dhe i thot me ndertu nje anije sikur te historia e Nuhit (Nohas).

Veq pa e kshyr verzinon e Bruce smujtnu me kuptu te Evanit.
Kshtuqe mos e leni pa i pa kta dy filma.

1 komente:

Pajtim said...

Rexho, hajt mufsh me ma gjet Bruce Almighty Direct Link :P mkishe pshtu. KEt Evan Almighty e pash. mpelqej bajagi... Mufsh :p