Subdomaina Falas !

Subdomaina Falas ne www.rrethmeje.info  


Subdomainat qe mund te i regjistroni:

emri.rrethmeje.info , emri.preshevarap.info , emri.rexhepi.info , emri.miftari.info

Blogu jem me domain te ri.

www.rexhepi.info

Ku domaini ?

Cysh po doket qiky web s'paska hiq prapashtes si .com .net .org etj.
Vizitone
to

Rapidshare Generator


Nje Gjenerues i akountave te rapidshare.

OUT OF STOCK
KY PROGRAM U KON PROGRAM PER ME TE TUT. KUR KE KLIKU GENERATE KA DAL NI SCARY FACE EDHE SCREAM SOUND.

[UDHEZIM] - Kalo ne Ubuntu ver 1.0

Kjo broshure i ndihmon te gjithe ata qe per here te pare deshirojne te e Instalojn Ubuntun ne kompjuterin e tyre.

SHHKARKO PDF

SHKARKO ODT ( E licensuar me Creative Commons).

VEREJTJE : Kjo broshure kohe pas kohe mund te ndryshohet , keshtu qe sigurohuni qe te merrni verzionin e fundit para se te filloni me Ubuntu.

Ubuntu Software Store

Ubuntu Software Store eshte nje aplikacion i cili ju mundeson qasjen ne mijra aplikacione qe jane te gjitha falas dhe shkarkohen, instalohen dhe vendosen ne kategorin perkatese ne meny vetem me 1 Klik. Ky aplikacion vjen bashk me instalimin e Ubuntus.
Shih Videon per me shume.

Perfitoni me shume nga Thunderbird me RSS Feeds.


Mozilla Thunderbird pervec se eshte E-mail Client, ofron sherbime edhe si RSS Feed.
RSS (Really Simple Syndication), eshte sherbim per informimin e ndryshimeve te nje webi.
Me RSS Feed ju mund te merrni informacionet kryesore (si psh lajme, shkrime interesante etj.) shume lehte.

1. Shkarkojeni Thunderbird (Windows, Linux, Ubuntu).
2. Krijoni nje akount te ri : File/New/Account
3. Zgjedheni si RSS News & Blogs.

4. Emrojeni akountin tuaj. (psh. Informacione)


5. Ne faqen kryesore do te shfaqet akounti i sapokrijuar (Informacione), klikoni me te djathen e miut dhe pastaj klikoni Subscribe.

6. Klikoni Add , Tek Feed URL Shkruani nje link te RSS (p.sh. http://feeds.pcworld.com/pcworld/businesscenter/linuxline/ ) *Shih me poshte "Disa RSS Feed Links".

7. Dhe ne fund shfaqen informacionet e meparshme dhe cdoher kur ka te ri do te shtohet.
PERFUNDIM
Tash ju i keni te gjitha "te rejat" e preferuara te juajat ne nej vend. Pa pasur nevoj te shikoni faqet dhe te gjeni informacionet.


Disa RSS Feed Links:

Google, Yahoo ose Bing ? Cila ju pelqen me shume ?


Te gjithe e perdorim Google-n per kerkim por eshte e padrejt me i akuzu top makinat e kerkimit sic jane Bing edhe Yahoo e me perdor vetem ,Google.
Google mund te ket pamje te thjesht po sa ne vertet i permbush nevojat e juaja ?
Gjejeni ketu:

http://blindsearch.fejus.com/


Shkruani ndonje gje qe ju deshironi te e kerkoni dhe pastaj ne menyr te fshehte do te shfaqen rezultate nga tri makinat, ju votoni per njeren dhe shifni cila ju pershtet.

Prap se prap un e perdori Google, por www.twingine.com (web me 2 frames, njera Google tjetra Yahoo) per kerkime te gjerave qe nuk gjehen lehte.

Dreams...


Safe Links


Ky program u zhvillu per detektimin e linqeve (links) te demshem te cilat e bejne kompjuterin tone me te ngadalshem apo te infektuar. Cdo here kur te beni copy ndonje link te demshem programi e detekton dhe e largon. Programi behet update vazhdimisht ne menyre te qete dhe ju duhet te hapni vetem heren e pare, kurse ai pastaj hapet cdo her kur fillon Windows.

out of stock

 Pasi te e keni instalur dhe hapur programin, ne qoftese jeni kurioz per ta testuar at'her vetem kopjone kete link (por MOS E HAPNI)

http://lmageshack.org/img/imgtze.jpg