Dhoma jeme


Dave 3 - The Lost Levels | Online REMAKE


Ni loj e vjeter qe u kon Dangerous Dave 1. E programume dhe e dizajnume prej John Romero
Un e kom bo ket loje Remake, dmth veq dizajni osht i njejt po programimi edhe levelet jon tjera (gjithsejt 4 levele treja), dhe e kom titullu THE LOST LEVELS qe dmth NIVELET E HUMBURUA.

www.alb-games.com/dave3

Loja luhet online
po per me lujt ket loj duni me pas JAVA Sun Runtime.

Ku mundeni me download ktu
http://www.java.com/getjava

2 komedit mat miraFilmi Bruce Almighty edhe Evan Almighty jon defenitivisht 2 komedit mat mira qe egzistojn.
nBruce Almighty bohet fjal per Brusin (Jim Carrey) i cili ankohet shum te Zoti qe spo i ndihmon, kur ni dit Zoti i paraqitet edhe ja jep kejt fuqit e veta per ni koh...
A te Evan Almighty ky Evani zgjidhet Kongresmen edhe don me ndryshu boten, i paraqitet Zoti dhe i thot me ndertu nje anije sikur te historia e Nuhit (Nohas).

Veq pa e kshyr verzinon e Bruce smujtnu me kuptu te Evanit.
Kshtuqe mos e leni pa i pa kta dy filma.

IP Reale


Pata thon moti (mdoket para 3-4 jave) qe ko me bo lojen Pishpirik Online edhe XO (Tic Tac Toe), Po sha me bo pa IP Reale serveri spo funksionon. Provova me at sistemin NO-IP.com diqysh kishe me DNS (po skisha lidhje) po prap sum boni edhe pse provova shum. Ja qova ni leter IPKOs e veta se shka duhet me bo qe me mar ni IP Reale, mthan qe duhet me pas paketen e biznist + me kontaktu account managerin (kto se mora vesh shka po bohet fjal), nPreshev isht gjithashtu paketa biznis po ajo isht 60 Euro nmujt :K , shum. Shnosh ishalla e gjej naj zgjidhje se sbon tan ai mundi veq per ni IP reale mem shku posht.

Pamje prej lojes Pishpirik (Under Construction - fjalia qe e perdori ma shpesh e ma gat haha)
Programed by alketii , Designed by Mr.Em

Lojat edhe shpejtsia (N4S)


Majspari deshta me cek se shum vshtir po osht me i maru qito loja, sado t'thjeshta mu kon po jon do pun tjera qe po duhet sikur mi bo "sajgi" qe me dal ma mir, edhe pse e dhi krejt ne dizajn sma do hiq bash hiq (hala me paint boj dizajna, krejt lojat qe jon te menu LOJA jon 95% tbonme me paint). Si "fillestar" po lshoj shum gabime edhe aty, psh loja Diamantet Nentoksore e provova te ni PC i jemi me performanca mat lodhta , nuk shkojke mir sikur qysh shkojke te vendi ku u programu dmth te lap topi me kto performanca, qe po i shihni nfoto (jo qe mu maru se sosht kumedit sa i fort po pritojsha me i shenu kshtuqe me printscreen ma let), nejse ti kthena sha kesh tu thon, shkojke kadal, edhe loja Mesnata 2 shkojke kadal (mos tfalsim per MateMagjin 2). E tash besoj edhe jom tu "punu" qe lojat e reja qe dalin kan me bo ma mir nkrejt kompjuterat, spaku si ta qoje ni PC tjeter pentium 3sh qe mka met qaty narkiva (haha) at'her i publikoj, perndryshe spo kom nerva.