Dreams...


Safe Links


Ky program u zhvillu per detektimin e linqeve (links) te demshem te cilat e bejne kompjuterin tone me te ngadalshem apo te infektuar. Cdo here kur te beni copy ndonje link te demshem programi e detekton dhe e largon. Programi behet update vazhdimisht ne menyre te qete dhe ju duhet te hapni vetem heren e pare, kurse ai pastaj hapet cdo her kur fillon Windows.

out of stock

 Pasi te e keni instalur dhe hapur programin, ne qoftese jeni kurioz per ta testuar at'her vetem kopjone kete link (por MOS E HAPNI)

http://lmageshack.org/img/imgtze.jpg

The best of stupcat

[Info] Vaktia 2009

Edhe pse vone per ket informat po nejse, Vaktia 2009 kishte marre mbi 1000 shkarkime.
Kjo besoj qe osht sukses :D.

Live Messenger PassShow v1


Eshte nje program i cili shfaq te gjitha passworad e ruajtuar me "Remember Me" ne Windows Live. Programi nuk duhet te perdoret per qellime te keqia.

P.S. Ket aplikacion e kom bo ne kohra e alb-games qe do te thot se nuk perkrahet mo prej meje. Perdoreni nen pergjegjsin tuaj.


[Top Game] Pingus


Loje shum e forte, qe bonu tvarun prej ksaj.
Platformat: Windows , Linux (Ubuntu) , Mac OSX

Source: http://pingus.seul.org/

[Java] OS & Java INFO (open source)


Program i thjesht  qe tregon emrin, arkitekturen, username dhe verzionin e Javas ne kompjuterin tuaj.
Shkarko Source Code

[Top Games] Chicken Invaders III


Nje loje shum shum e forte.
(Special for my kusha NITI )


Gmail - me sherbimet e reja


Gmail edhe niher pe kallxon veten se sa i fort osht, tu e qit hotmailin edhe ni list ma posht.

Top Lista e e-mail providerave:

1.Gmail (Free pop3, imap etj.)
2.(ky vend lihet i zbrast per me tregu madheshtin e Gmail).
3.Hotmail
4.Yahoo

Lista e sherbimeve te reja te Gmail

Alb-Games.com END OF LIFE

Alb-Games.com , ishte nje projekt i nisur nga un, qellimi i tij ishte zhvillimi i lojrave nga Shqiptaret per Shqiptaret, gjithcka te ishte ne gjuhen shqipe dhe kulturen shqipe. Projektin e mirembanim Alket Rexhepi (un), Emrullah Rexhepi dhe Liburn Rashiti. Por pas 3 muajve ishim te zene me shkolle dhe obligime te tjera dhe e lame pas dore. Njera nder arsyet qe e lame mbas dore ishte sepse duhej shume pune per krijimin e nje loje, sado e thjesht qe ishte. Keshtu pas 3 diteve do te mbyllet web faqja. Lojrat mund ti gjeni ketu. Por ky nuk eshte fundit, Alb-Games do te kthehet me nje forme, emer dhe permbajtje te re pas nje kohe te pacaktuar.


RIP Alb-Games.com
13 Tetor 2008 - 13 Tetor 2009

Ubuntu 9.10 - Karmic Koala [29 Tetor 2009]


Ubuntu eshte sistem operativ i bazuar ne GNU/Linux i cili eshte perfekt per lap topa, desktopa dhe servera. Permban te gjitha programet qe ju duhen - nje web browser (Firefox, Opera etj.), OpenOffice (Programe te ngjajshme si Excel, Word, Power Point ejt.) Messenger etj. Ubuntu eshte 99.99% imun ndaj virusave,100% Falas dhe shume i lehte per ta perdorur.

Verzioni me i ri 9.10 me kodemer Karmic Koala do te jete i pranishem per shkarkim me 29 Tetor 2009 dhe mund ta shkarkoni ne www.ubuntu.com.
Ne qoftese keni nevoj per ndihme, pyetje apo dicka tjeter mund te ju drejtoheni forumit zyrtar per te gjithe Shqipetret ne http://shqip.ubuntuforums.org.

Screenshot: